top of page
1.jpg
1.gif
nurse-2.gif

Загартовування дітей у дошкільних навчальних закладах

 

Загартовування – це тренування організму, вдосконалення процесів його фізичної та хімічної терморегуляції.

 

Гігієнічні принципи загартовування:

 Найліпшими засобами загартовування є природні чинники: свіже повітря, вода і сонце. Основою раціонального проведення загартовування є дотримання таких гігієнічних принципів:

1.  Систематичність. Регулярне, щоденне проведення загартовувальних заходів протягом усього року з урахуванням особливостей клімату, сезону й погодних умов. Якщо подразник діє систематично протягом тривалого проміжку часу, то організм реагує на нього певним стереотипом реакцій. У результаті розповсюдженість реакцій-відповідей організму зменшується, економічність функцій підсилюється, що обмежує реакцію організму з загальної до локальної (на місці дії холодового подразника).

2.  Поступовість. Поступово зростаючий вплив загартовувального чинника підвищує ступінь загартованості організму. Причому чим сильніша дія подразника, тим тривалість процедури повинна бути меншою.

3.  Комплексність. Одночасне використання декількох різних загартовувальних чинників, поєднання загальних і місцевих охолоджень.

4.  Переважність. Насамперед загартовуються закриті частини тіла і ті, які найбільш піддаються охолодженню (ноги, горло, спина, груди), оскільки відкриті частини тіла (обличчя, кисті рук) більш загартовані й без спеціального впливу.

5.  Емоційність. Загартовувальні заходи повинні викликати у дитини тільки позитивні емоції.

6.  Індивідуальний підхід. Призначення лікарем загартовувальних заходів проводиться з урахуванням стану здоров’я дитини, ступеня її загартованості, психоемоційної готовності до процедур.

7.  Обов’язковий лікарський контроль при розробленні, призначенні та проведенні загартовувальних заходів, корекції їх у випадку перерви в процесі загартовування, оцінці ефективності загартовування.

Водні процедури:

Загартовувальні водні процедури привчають дітей використовувати в гігієнічним цілях

прохолодну воду (спочатку +33…+28°C, а потім і холоднішу +28…+15°C). Особливо

корисне зниження температури води під час умивання обличчя, миття рук, шиї, обливання водою стоп та обтирання тіла. Також дуже корисно полоскати прохолодною водою горло.

Полоскання горла:

Систематичне полоскання горло водою, температура якої поступово знижується, дає виражений оздоровчий ефект. Крім механічної дії (масаж слизових покривів мигдаликів, задньої стінки глотки й рота), у ході цієї процедури вода вимиває залишки їжі й слиз.

Привчати дітей полоскати спочатку рот, а потім і горло водою кімнатної температури потрібно вже з 3-4 років.

Вологе обтирання тіла:

Головний методичний принцип вологого обтирання тіла зводиться до того, що спочатку обтирають кисті рук, стопи ніг, потім – руки від кистей до плечей, ноги від стоп до стегон, а закінчують процедуру обтиранням тулуба.

Початкова температура води для вологого обтирання тіла для дітей 3-4 років +32°C, для дітей 5-6 років +30°C,6-7 років +28°C . Через кожні 2-3 дні температуру води знижують на 1-2°C і доводять для дітей 3-4 років до +22°C влітку й до +25 °C взимку, для дітей 5-6 років відповідно до +20°C  та до +24 °C, для дітей 6-7 років – до 18 °C та до 20°C.

Харчове отруєння дитини

 

         

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

Батьки часто впадають в паніку, якщо їхню дитину нудить, у неї діарея або блювота, маючи на увазі, що це ознаки отруєння. На щастя, харчове отруєння трапляється не так часто, тому що причиною діареї або блювоти може бути проста вірусна інфекція, яку діти можуть підхопити в дитячому садку або в школі. Якщо дитина перебуватиме у групі ризику сильних отруєнь, батькам слід навчитися розпізнавати ознаки отруєння і запобігати їх.

 

Симптоми харчового отруєння у дітей 

     

   Симптоми харчового отруєння можуть змінюватись в залежності від того, що було його причиною. Часто ознаками отруєння може бути блювота, діарея, нудота та біль у животі. Іншими ознаками при наявності кишкової палички може бути пронос з кров’ю або лихоманка при сальмонельозної інфекції. Токсини, такі як при ботулізмі, можуть стати причиною серйозної нейротоксичних симптомів таких як двоїння в очах, ускладнення при ковтанні, порушення функцій мови і дихальних функцій. Залежно від джерела отруєння симптоми можуть проявитися через кілька годин або днів після вживання зараженої їжі.

 

Лікування харчового отруєння у дітей

 

      Так само як і при діареї або блювоті викликаних інфекцією шлунку, лікування харчового отруєння спрямоване на запобігання зневоднення організму. Антибіотики не завжди допомагають у випадках з харчовим травленням, хоча при отруєннях викликаних складними інфекціями і паразитами лікування необхідно. Радимо звернутися до Вашого педіатра, якщо Ви запідозрили симптоми харчового отруєння у дитини, особливо якщо у нього діарея з кров’ю, висока температура та ознаки зневоднення або якщо він не видужує довгий час.
 

Попередження харчового отруєння у дітей

 

Оскільки харчове отруєння складно розпізнати і в наявності не багато методів його лікування, то краще в першу чергу спробувати його запобігти. Наведемо декілька порад як виростити дітей здоровими і запобігти отруєння:

* Ретельно мийте руки перед тим як приготувати їжу або подати її на стіл;
* Уважно і відповідально ставитеся до процесу приготування їжі перед тим як нагодувати дитину, особливо при приготуванні м’яса, риби та яєць;
* Відокремте продукти та посуд, коли ви готуєте, сервіруєте і забираєте зі столу, щоб вони не заразилися мікробами один від одного, мийте посуд у гарячій воді з миючим засобом;
* Поставте в холодильник продукти, що залишилися або їжу якомога швидше в перебігу декількох годин після приготування або подачі на стіл, температура в холодильнику не повинна бути не нижче 40 Ф, а в морозилці не вище 0 Ф;
* Ретельно промивайте овочі та фрукти перед тим як дати її дитині;
* Використовуйте тільки пастеризоване молоко і соки;
* Викиньте їжу, яка на вашу думку може бути заражена або у якої закінчився термін придатності, навіть якщо вона не пліснявіє і не має запаху, оскільки Ви не завжди можете визначити, заражений такий продукт чи ні.

 

Що необхідно знати про харчове отруєння у дітей:

 

* Практично кожен продукт може бути заражений і може викликати харчове отруєння, але є деякі продукти, які вважаються потенційно небезпечними для дітей, включаючи непастеризоване молоко та інші молочні продукти, погано приготоване м’ясо і птиця, сирі морепродукти і салати, приготовані в магазинах та супермаркетах;
* Їжа може стати зараженої і викликати отруєння в декількох випадках, наприклад, якщо продукт вирощений або приготовлений на зараженій воді, неправильно оброблений або законсервовано, недостатньо добре приготований, заразився під час приготування від «сусідніх» заражених продуктів або якщо їжа приготовлена ​​хворою людиною, яка не вимимила добре руки.
* Мед може бути причиною ботулізму, тому утримайтеся давати мед дітям у віці до року;
* Звичайно ми не можемо однозначно визначити, яка їжа погана чи може викликати отруєння у дитини своїм запахом або кольором. Багато заражених продуктів  виглядають і пахнуть нормально. До того ж сьогодні, на превеликий жаль, до складу дуже багатьох продуктів входять шкідливі речовини. Але краще не купувати «сумнівних» продуктів в магазинах і на ринку, уважно дивитися на дату виготовлення і термін придатності продукту. Дуже добре, якщо Ви використовуєте овочі та фрукти з домашнього городу і знаєте де, як і ким вони вирощені. І звичайно не забувайте про гігієну.

отруєння.jpg
2.jpg
3.jpg
7.jpg
8.jpg
-9-638 (1).jpg
11.jpg
2.png
12.jpg
13(1).jpg
64276190.jpg
sanitarnyi_buleten_kir_2018_pedrada.jpg
vakcinaciya_KPK_pedrada.png
bottom of page