Звіт директора ДНЗ КТ № 27 за 2019/2020 навчальний рік
- ДНЗ № 27
- 22 июн. 2020 г.
- 15 мин. чтения
ДЯКУЄМО УСІМ БАТЬКАМ ТА СПОНСОРАМ ЗА ТІСНУ СПІВПРАЦЮ, ПІДТРИМКУ ТА БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ НАШОМУ ЗАКЛАДУ!
МИ ЦІНУЄМО ВАШУ ТУРБОТУ ПРО РОЗВИТОК ДИТЯЧОГО САДКА!
ЗАВДЯКИ ВАШІЙ НЕБАЙДУЖОСТІ, ВАШІЙ АКТИВНОСТІ, ВАШОМУ РОЗУМІННЮ ВСІХ НАШИХ ЖИТТЄВИХ ПРОБЛЕМ - МИ ПРАЦЮЄМО!
Вітаю представників батьківської громади, колектив нашого дошкільного закладу.
Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти. Сьогодні дошкільна освіта орієнтована на особистість дитини та її пристосування до життя в сучасному світі, формування її взаємин з соціальним оточенням. Сучасний стан дошкільної освіти засвідчує істотні зміни в її змісті, а головне - в організації освітнього процесу на засадах інтеграції та педагогіки партнерства. Модернізуючи освітній процес, маємо розуміти, що освіта насамперед повинна задовольнити потреби суспільства.
Протягом 2019-2020 навчального року колектив закладу дошкільної освіти спільно з батьківським комітетом та Піклувальною радою працював над вирішення ряду педагогічних, організаційних та господарських завдань. Керівником закладу створювались всі умови для утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень,запровадження колегіальної етики управлінської діяльності, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
Дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок) комбінованого типу №27 у своїй діяльності керується слідуючими нормативно – правовими документами: Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Законом «Про мови в Україні», Законом «Про освіту», Законом «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, Наказ МОЗ України «Порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості та обігу медичних і імунобіологічних препаратів» № 595 та додаток № 551 «Про удосконалення проведення щеплень в Україні», статутом ДНЗ. Статут відповідає «Положенню про ДНЗ» та чинному законодавству, складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу. Дитячий садок визначений як юридична особа. Порядок діяльності ДНЗ визначений «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», посадові обов’язки персоналу є в наявності, відповідають нормативним вимогам, затверджені директором ДНЗ.
І.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) комбінованого типу № 27 побудовано за типовим проектом у 1985 році. Заклад працює за 10.5 годинним режимом, 2 вихідними та святковими днями.
Протягом року функціонувало 10 груп денного перебування, 1 клас початкової ланки школи № 9 де перебувало 212 дітей та кабінети : методичний, медичний, логопедичний , психолога, музкерівника, музична та спортивна зали. Ці приміщення оснащені і використовуються у відповідності до нормативних вимог, використовуються за призначенням, раціонально. Кожна вікова група має свій ігровий майданчик з ігровим обладнанням і спортивними спорудами, є спортивний майданчик. У приміщенні і на території ДНЗ є відокремлені куточки, де діти можуть гратися або працювати наодинці чи невеличкими групами, забезпечено простір для ігор, занять, відпочинку дітей. Приміщення і споруди мають естетичний вигляд, безпечні для малюків, зберігаються дбайливо. Обладнання та споруди на майданчиках частково оновлені, підтримуються в естетичному та безпечному вигляді. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
Колектив закладу на протязі 2019-2020 навчального року працював творчо і відповідально , педагоги перебувають у постійному творчому пошуку.
Заклад наш укомплектовано педагогічними та медичними кадрами, обслуговуючим персоналом на 100 %. З них 28 педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу 24 працівників:
- «спеціалістів вищої категорії» – 7 педагогів;
- «спеціалістів І категорії» - 12 педагогів ;
- «спеціалістів ІІ категорії» - 7 педагоги;
- «спеціаліст» – 2 педагоги;
- педагогічне звання « вихователь -методист» - 3 педагоги
2. СКЛАД ВИХОВАНЦІВ
Наш заклад розрахований на 320 місць, зокрема 200 садкових, 120 місць арендує школа №9.
З 1 вересня 2019 р. в середньому садок відвідувало 184 дітей, з них 45 дітей віком до 3х років, дітей з порушенням мовного розвитку відвідувало 12 дітей. Порівняно з минулим роком наповнюваність дітей в групах зменшилась.
Мережа груп ДНЗ повністю відповідає меті, завданням, специфіці нашого закладу. Облік вихованців ведеться відповідно до вимог з дотриманням інструкцій. Зарахування малюків до групи з мовним порушенням відбувається з дотриманням правил прийому за чергою та за рішенням ПМПК. Діти переводяться з групи в групу на початок навчального року за віковим принципом, враховуючи індивідуальні особливості розвитку малюків.
У ДНЗ проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців та працівників. Своєчасно виявляються і ставляться на облік діти сироти, напівсироти, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, які потребують соціального захисту. Наш заклад відвідує 2 дитини інваліда, 16дітей з багатодітних сімей, та 1 дитина яку виховує тато – одинак.
3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Протягом навчального року підвищили свій рівень фахової майстерності шляхом навчання на курсах при ЧОІППО імені К.Д.Ушинського чотири педага: Шибко Ю.В., Федій І.А., Бодько А.О., Писанка Є.І.
Відповідно до Закону України «Про освіту» (стаття 54), «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України» (нова редакція) та перспективного планування атестації педагогічних працівників дошкільного навчального закладу на 5 років в 2019-2020 навчальному році атестовані 3 педагоги:
Хорт С.В. – вихователь підтвердила раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст 1 категорії»,
Федій І.А. – вихователь, присвоїли категорію «спеціаліст другої категорії»,
Писанці Є.І. – вчитель - логопед, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»
4 МЕТОДИЧНА РОБОТА
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку майбутнього громадянина України і спрямовувалась на реалізацію пріоритетних завдань дошкільного закладу:
3. Створення умов в дошкільному закладі для критичного мислення дошкільників засобами формування мовленнєвої компетенції дошкільників шляхом використання інноваційних та педагогічних технологій.
Організація методичної роботи була направлена на роботу на IY етапу науково – методичної теми управління освіти «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» з метою формування національної свідомості та патріотизму особистості в освітньо-виховному процесі дошкільного закладу.
Методичною службою ДНЗ проводилася систематична, послідовна робота з педагогічними працівниками, направлена на підвищення рівня обізнаності у питанні реалізації діяльнісного підходу до навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій з метою формування життєво компетентної особистості; формування знань, умінь, навичок дошкільників відповідно до їх вікових особливостей та вимог Освітньої програми для дітей від 2-х до 7-ми років «Дитина».
Впродовж 2019-2020 навчального року методична робота була спрямована на: методичній, дидактичній, психологічній, етичній та виховній підготовці педагогічних кадрів і надання методичної допомоги педагогічним працівникам, а саме:педагогам-початківцям, молодим педагогам.
З метою удосконалення професійної творчості педагогів в закладі були проведені методичний воркшоп «Інноваційні технології керівництва ігровою діяльністю дошкільника в дошкільному закладі» (листопад 2019р.) вихователем Ведмеденко М.А.,педагогічний клубу «Майстерня успіху» з проблеми формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі (січень 2020р.), педагогічне читання методом «Ажурної пилки» з проблеми: «Національно-патріотичне виховання дітей крізь призму педагогічної спадщини минулого» вихователем-методистом Калениченко А.М.
В роботі з педагогами впродовж навчального року згідно річного плану застосовувалися індивідуальні, групові та масові форми методичної роботи, а саме: педагогічні ради, інтерактивний семінар, творча група, педгодини, консультації тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальних питань, що розглядалися, різнобічного і ґрунтовного аналізу освітнього процесу, його позитивних та негативних сторін, необхідності якісних і суттєвих змін з метою поставлених завдань. Ефективність методичної роботи підсилювалась впровадженням в неї інтерактивних форм та методів роботи з педагогічними кадрами: дискусій, ділових ігор, тренінгів, майстер-класів. Якість педагогічних рад забезпечувала ретельна попередня підготовка, що включала вивчення теоретичних питань та набуття практичних навичок. Так, на передодні навчального року проведена педрада на тему: «Основні орієнтири нового навчального року в формуванні різнобічно розвиненої особистості», в листопаді – на тему: «Засвоєння правил партнерської дії, здобуття соціального досвіду під час організації ігрової діяльності з дітьми раннього та дошкільного віку», в січні - «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі шляхом взаємодії дорослих з дітьми під час організації міні – музеїв в дошкільному закладі», підготовлені матеріали для проведення педради в травні – «Формування мовленнєвої компетенції дошкільників шляхом використання інноваційних та педагогічних технологій».
Варто відмітити відкритий показ в рамках ММО засідання міського методичного об'єднання вихователів груп раннього віку по проблемі: «Організація педагогічного процесу: ігрова діяльність з природнім матеріалом»(вихователь Власенко Л.М.), засідання постійно діючого семінару вихователів – методистів закладів дошкільної освіти на тему: «Підготовка цільової програми національно – патріотичного спрямування з метою реалізації наукового-методичної теми «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі»
У звітному році педагогічний колектив активно працював над реалізацією IY етапу науково – методичної теми управління освіти «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі»
Згідно з розробленою концепцією та річним планом роботи ДНЗ протягом навчального року з метою набуття педагогами теоретичних та практичних знань, умінь по сприянню створення цільової програми національно – патріотичного спрямування працювала проблемна творча група на тему: «Підготовка цільової програми національно – патріотичного спрямування з метою реалізації наукового-методичної теми «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі».
У закладі проводилися заходи національно-патріотичного змісту з дітьми, педагогами та батьківською громадськістю, з педагогами садочка проводилися консультації.. В старшій групі № 2 (вихователь Колосова Ю.В.) працював гурток з пріоритетом національно-патріотичного виховання «Малі козачата Прилуччини».
Згідно з річним планом управління освіти Прилуцької міської ради, ММЦ та в рамках реалізації ІY етапу науково-методичної теми: «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» педагоги закладу Воробйова В.М., Гуліцка С.Г., Стовпник Л.М. прийняли участь у міському конкурсі на кращу розробку конспектів різних видів діяльності відповідно вимог програми «Дитина» та з реалізації виховної мети національно-патріотичного спрямування у закладах дошкільної освіти міста.
Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених протягом року, показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, покращенню якості володіння різноманітними методами роботи.
У батьківських куточках вихователі систематично розміщували інформацію різноманітної тематики про розвиток, виховання та навчання малюків дошкільного віку, показники сформованості базових якостей особистості; ознайомлення з ефективними методами та прийомами формування у дошкільників різних форм активності; розкриття важливості ролі матері й батька у вихованні хлопчика і дівчинки тощо. Педагоги постійно залучали батьків вихованців брати активну участь у житті групи, дитячого садка, реалізації тематичних циклів, над якими працюють з дітьми педагоги, надавали широкі повноваження груповим, батьківським комітетам, за потребою організовували конфіденційне спілкування батьків з різними фахівцями: вчителем – логопедом, практичним психологом, медичними працівниками, музичним керівником, інструктором з фізкультури, керівниками гуртків.
З метою пропагування знань з національно-патріотичного виховання та підвищення батьківської чуттєвості до дитини, вироблення адекватного уявлення про можливості і потреби дитини вихователь Харченко С.В. організувала клуб молодих батьків «Стежинами спадщини батьківської мудрості».
З метою своєчасного виявлення обдарованості, розвитку природних задатків дитини, загальних і спеціальних здібностей, активізації дитячої творчості діють гуртки різного спрямування «Веселі нотки» (Клязника Ю.Б.), «Малі козачата Прилуччини» (Колосова Ю.В.), «Чарівна ключка» (Тарасенко В.О.), «Кмітливі шахматисти» (Воробйова В.М.). Керівниками гуртків розроблені конкретні плани роботи, що сприяло формуванню позитивних результатів.
Не один рік працює профільна група музичного спрямування з метою розвитку вокально – музичних здібностей засобами інтелектуальних технологій (муз керівник Клязника Ю.В.).
Під час тимчасового призупинення освітнього процесу в закладі рішенням педагогічньої ради закладу було сплановано діяльність трьох складових педпроцесу (педагогів, батьків та дітей). Вихователем-методистом розроблені методичні рекомендації щодо співпраці батьків та дітей дошкільного віку на час карантину. Педагоги спланували свій день приділяючи увагу самоосвіті, через перегляд вебінарів та курсів підвищення фахового рівня на платформах «Всеосвіта», МФЦЕР, освітній портал «Педпреса». Вихователь-методист Калениченко А.М. переглянула на платформі МФЦЕР вебінари «Підвищуємо кваліфікацію онлайн», «ZOOM у дистанційному освітньому процесі: алгоритми роботи», «Як в умовах карантину організувати безпечну роботу працівників, яких не можна перевести на роботу у віддаленому режимі», «Вихід з карантину: як вивести працівників на робочі місця», «Як підготувати дитину до шкільного життя», «Як організувати методичну роботу в дитсадку віддавлено», Організація роботи дитсадка в умовах карантину: нормативні орієнтири».
Працівники закладу Воробйова В.М., Гуліцка С,Г., Дворніченко І.П., Калениченко А.М., Катренко М.А., Кольчуріна Н.І., Колосова Ю.В., Лизогуб О.М., Тарасенко В.О, Федій І.А., Шибко Ю.В. створили блоги, де діляться своїми напрацюваннями з педагогами, батьками, дітьми. Другий напрямок після самоосвіти, це покращення матеріально-технічної бази середовища вікових груп та мікрометодкабінетів. Педагоги поповнили мікрометодкабінет групи роздатковим матеріалом, атрибутами до сюжетно-рольових ігор, виготовили лепбуки «Казкові перлинки», «Безпека життєдіяльності», «Гарний настрій з самого ранку» та інші, виготовили дидактичні ігри «Ми вже пишем і читаєм, й казочки ми добре знаєм», «Знайди зайвий предмет на картинці», ігри з використанням ІКТ: «За парканом»; «Збери овочі та фрукти», «Що зайве», «Загадки», «Емоції», інтерактивну дидактичну гру «Квіти-первоцвіти, які занесені до Червоної книги», електронну гру з економіки «Бажаю та треба» та інші.
В кожній віковій групі створені вайбер-групи, де в чаті викладають інформації для батьків та створюють зворотній зв'язок, педагоги розміщають власні завдання для дистанційного навчання дошкільнят, ігри для всієї родини на карантині, проводять консультації. Так проведені консультації «Як організувати дозвілля дитини під час карантину», «Якщо ваша дитина знає відповіді на ці 16 запитань – можете бути спокійні: з нею нічого не станеться», «7 етапів у вихованні дитини» «Кліщі- безпечна прогулянка на весні», «Що розкажуть дитячі малюнки?», «Покарання які недопустимі при вихованні дитини», «Бадьора зарядка – початок вдалого дня», «Які іграшки потрібні дітям», «Дитячі запитання і як на них відповідати», «Мовленнєва підготовка дитини до навчання в школі».
Вихователі підготовили пам’ятки для батьків «Коронавірус: симптоми, профілактика», практичні рекомендації для батьків «Веселі ігри для розвитку навичок спілкування», поради для батьків «Як виготовити іграшку-антистрес своїми руками».
5.ОЗДОРОВЧА РОБОТА
Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина.
Пріоритетним напрямком роботи залишається турбота про фізичний розвиток дітей, зміцнення та укріплення їх здоров’я. Аналіз стану здоров'я дітей свідчить про наступне, що у порівнянні з попереднім роком , стан фізичного здоров'я дітей суттєво не змінився.
Проведений аналіз захворюваності дітей за 2019 рік показав, що середня кількість відвідувань однією дитиною– 126%, пропусків – 8,6 дітодня. У 2018 році однією дитиною через хворобу у середньому пропущено 10,6 дітодня; тоді як у минулому році цей показник становив 8,7 дітодня.
Середньорічна чисельність дітей
Кількість захворювань
Показник випадків загальних захворювань
Показник випадків інфекційних захворювань
184
2018р.
2019р
2018р.
2019р
2018р.
2019р.
355
213
65
9
206
103
За результатами медичного огляду поширеними серед дітей у ДНЗ були соматичні захворювання: ГРВі, бронхіти, були випадки пневмонії, вітряна віспа.
З метою профілактики захворювань в закладі проводять такі заходи:
- вживання цибулі, часнику під час обіду;
- регулярне проведення загартовуючих процедур, фізкультурних занять.
- дотримання денного розпорядку (проведення ранкової гімнастики, прогулянок, організації рухливих ігор, підйому, гімнастики пробудження), режиму провітрювання групових приміщень, навчальних кабінетів та залів
- проведення просвітницької роботи серед батьків згідно плану.
Ефективну роботу щодо зниження захворюваності дітей проводять вихователі груп «Курочка ряба», «Жучок», «Бджілка». Найвищий показник захворюваності – у ясельній групі «Жучок – сонечко», та середня група «Колобок» це пояснюється тим, що діти знаходяться в періоді адаптації, не пристосовані до садочку, вразливі до збудників і так,як знаходились в домашніх умовах – не були загартовані. Також досить часто батьки невідповідально ставляться до здоров'я своїх дітей, приводять до закладу хворих дітей.
Проблемою залишається захворюваність під час адаптації дітей до ДНЗ, після вихідних днів та свят та те, що іноді батьки ігнорують зауваження вихователів про те , що необхідно підлікувати свою дитину.
На постійному контролі у адміністрації ДНЗ знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов перебування дітей в ДНЗ та дотримання режиму виховання дітей.
Працівниками дошкільного навчального закладу систематично проводиться профілактично – оздоровча робота з дітьми, адже питання аналізу захворюваності знаходиться на постійному контролі у адміністрації закладу.
Директор та медична сестра Зоря В.М. постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарний стан.
Відвідування дітьми закладу є також показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах. Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого. Причинами тривалих пропусків також є: неплатіжоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ЗДО, навчання батьків, безробіття.
Щомісячно медичною сестрою проводився аналіз стану захворюваності і здоров`я дітей. Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму впродовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор тощо. У кожній віковій групі наявний листок здоровя з антропометричними вимірюваннями, згвдно з яким проводилось маркування меблів,здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно – оздоровчої роботи.
6. ХАРЧУВАННЯ.
Одним із напрямків роботи адміністрації ДНЗ є забезпечення прав усіх дітей на сім’ю, турботу та виховання.
Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та дотримання примірного 2 – х тижневого меню розробленого технологом Комбінату шкільного харчування Цюпко Галина Григорівна. Продукти харчування, що постачаються в дитсадок, мають сертифікати якості та відповідності.
У дошкільному навчальному закладі організовано триразовий режим харчування. На підставі довідок, діти отримують дієтичне харчування.
Відповідно до штатного розпису заклад укомплектовано 3 працівниками харчоблока ДНЗ, які мають спеціальну освіту та забезпечують організацію харчування.
Створені належні умови для організації харчування дітей всіх вікових груп. Харчоблок та групи забезпечені відповідним посудом та кухонним інвентарем. Перед початком навчального року було здійснено косметичний ремонт харчоблоку, закуплено новий посуд та інвентар. Продукти харчування та продовольчої сировини протягом року постачались КХП «Шкільний». Контроль за організацією харчуванням здійснювався щодня на протязі року. Ведеться бракераж сирих продуктів, бракераж готової продукції. Відслідковується суворе додержання строків реалізації швидкопсуючих продуктів. На контролі питання дотримання технологічного процесу приготування їжі, смакових якостей готових страв.
Видача готових страв на групи здійснюється лише після зняття проби медичною сестрою та відповідно до часу, визначеного графіком видачі їжі. Щоденне меню розміщується поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку та в інформаційних куточках для батьків.
Для контролю за виконанням затвердженого набору продуктів медичною сестрою ведеться Журнал обліку виконання норм харчування. Аналіз виконання норм харчування за 2019 рік показує , що в цілому харчування вихованців дошкільного навчального закладу здійснювалось – 100%. Одним із напрямків роботи адміністрації ДНЗ є забезпечення прав усіх дітей на сім’ю, турботу та виховання.
В ДНЗ є пільгові категорії сімей :
діти з багатодітних сімей 16 дітей
учасники АТО 10 дітей
діти – інваліди 2 дитини
малозабезпечені 8 дітей
На підставі поданих підтверджуючих документів видано наказ про забезпечення цих дітей пільгами в оплаті за харчування: діти з багатодітних сімей отримували харчування – з 50% знижкою, діти, батьки яких є учасниками АТО та переселенці, користуються 100% пільгою, діти які відвідують логопедичну групу, малозабезпечені сімї користуються 100% пільгою, за наявністю довідок .
На постійному особистому контролі тримаємо оплату за харчування. На жаль, щомісяця ми маємо заборгованість по батьківській платі, з такими батьками проводяться індивідуальні бесіди вихователями усіх вікових груп.
Протягом року медична сестра здійснює контроль за санітарним станом харчоблоку та груп ДНЗ, за своєчасним проходженням медичних оглядів та здачею санітарних мінімумів працівниками. Результати контролю розглядалися на нарадах при директору.
Вихователі, помічники вихователів беруть активну участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями їхнього гігієнічного та естетичного виховання. Щодня перед кожним прийманням їжі столи для дітей сервіруються відповідно до меню. Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно та користуватись столовими приборами (ложкою, виделкою, ножем). Дошкільнят середньої та старшої груп навчають чергувати у групі під час приймання їжі, використовувати санітарний одяг, сервірувати столи та збирати використаний посуд. Кількість столового посуду в групах відповідає кількості дітей за списком. Однак протягом року не виділялося бюджетних кошт для заміни посуду.
7. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ ТА НЕШКІДЛИВИХ УМОВ НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ
Згідно з ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя, через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Ця проблема ведеться в таких напрямках:
- створення умов для безпечного перебування дітей в закладі;
- організація догляду за дітьми;
- робота з колективом по ОП, ТБ, БЖД;
- навчально - виховна робота з дітьми з питань ОБЖД.
Кожен працівик проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей в дошкільному закладі, про що свідчить відсутність випадків травмування дошкільників.
На виконання Законів України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці» в закладі розроблені заходи, направлені на поліпшення умов праці та безпечне перебування дітей, дотримання вимог чинного законодавства. Розроблені та затверджені інструкції з безпеки діяльності працівників дошкільного закладу під час навчально-виховного процесу, посадові та функціональні обов'язки всіх категорій працівників встановленого зразка.
На виконання Закону «Про цивільну оборону» в закладі систематично планується робота з підготовки цивільного захисту на календарний поточний рік: навчання персоналу правилам поведінки та основних способів захисту у надзвичайних ситуаціях, прийомам надання першої медичної допомоги постраждалим.
В ДНЗ не допускаються випадки антипедагогічних проявів.
Регулярно проводяться бесіди з попередження дитячого травматизму. Видаються відповідні накази, проводяться інструктажі з персоналом
Робота проводиться під час організованих занять та різних режимних моментів систематично, послідовно, з максимальним використанням активних методів та прийомів навчання і виховання дітей дошкільного віку.
Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ
Дошкільний навчальний заклад є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, так як на його вирішення потрібні кошти. Фінансово – господарська діяльність закладу здійснюється згідно кошторису, сформованого на початку поточного року міською радою. Фінансові асигнування в основному плануються лише на захищені статті і лише частково на утримання закладу ( екстренні випадки)
Найбільш складним та відповідальним напрямком у роботі директора є збереження, зміцнення та розвиток матеріальної бази ДНЗ. Для забезпечення потреб дітей гнучко, варіативно використовувати розвивальний простір, виявляти свої інтереси, займатися улюбленими справами, вихователі постійно трансформують оснащення осередків розвитку: ігрові зони, куточки самостійної художньої діяльності, книги, природи, розвиваючих ігор, мовно-театральні, національні, чергових тощо. Разом з тим тематичні куточки оформлені та наповнені матеріалами, посібниками та іграшками не в достатньому обсязі, що не дозволяє повністю задовольнити індивідуальні інтереси дітей, зробити навчально-виховний процес диференційованим. Також не повністю реалізовуються принципи особистісно-орієнтованої побудови розвивального середовище, визначені в Концепції дошкільного виховання. Саме тому, педагогічний колектив продовжує працювати над створенням розвивального предметно-ігрового середовища.
Прийом благодійних внесків від фізичних осіб здійснюється на добровільній основі (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 № 1222 (із змінами) "Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування") з обов'язковим оформленням відповідної документації та відображенням у бухгалтерському обліку, про що свідчать акти оприходування матеріальних цінностей.
Дошкільному навчальному закладу №27 вже більше 30 років. Це вимагає постійних реконструкцій та оновлень у сучасному стилі. Це питання постійно в роботі та залишається одним із основних на новий 2020/2021 навчальний рік. Залишається проблемою продовження заміни вікон, ремонт приміщення, заміна сантехнічного обладнання, каналізації, заміна дверей, та вирішення питання опалення садка.
Домашній затишок і тепло дошкільного закладу створено завдяки творчому натхненню педагогів в тісному взаємозв`язку з батьками вихованців.
Батьківська спільнота є головним спонсором упорядкування групових приміщень, створення затишку та специфічного розвивального середовища для своїх малят. Впродовж звітного періоду батьками груп придбано:
- обігрівач повітря – 1 шт.;
- кран для води – 2 шт.;
- контейнер для масла – 10 шт.;
- методичний куточок – 4 шт.;
- контейнер для салатів – 10 шт.;
- контейнер для салатів – 10 шт.;
- таз м/см – 3 шт.;
- стілець SEVENC- 11 – 9 шт.;
- світильники «Вихід№ - 12 шт.;
- паливо – 50 л.;
- мастило – 3л.;
- ліска - 45 м.;
- навісний замок – 1 шт.;
- лоток для ложок – 1 шт.;
- посуд – 60 шт.;
- вогнегасники – 5 шт.;
- ніж столовий – 50 шт.;
- миска – 1 шт.;
- чайник – 4 шт.;
- унітаз – 3 шт.;
- труба каналізаційна – 15 м.;
- покривала дитячі – 19 шт.;
- доріжка килимова – 1 шт.;
- рушники махрові 10 шт.;
- комплекти постільної білизни – 40 шт.;
- ялинка декоративна – 2 шт.;
- трек для машин – 1 шт.;
- Лего-конструктор – 1 шт.;
- Столик для ігор з піском – 1 шт.;
- Візочок іграшковий – 2 шт.;
- Машинки – 11 шт.;
- Підставка – 1 шт.;
- Коник – качалка – 1 шт.;
- Візочок з кошиком – 2 шт.;
- Підставка – 1 шт.;
- Конструктор пласмаовий – 1 шт.;
- Коляска – 1 шт.;
- Ліжко лялькове – 1 шт.;
- Іграшка дерев’яна – 5 шт.;
- Пірамідка – 2 шт.
Усі матеріальні цінності знаходяться на балансовому рахунку установи, облік та списання яких проводиться відповідно до чинного законодавства. Педагоги разом з батьками на кожній віковій групі обновлюють і створюють предметно-розвивальне середовище – доповнюють сюжетно-рольові зони; різні види театрів; дидактичні ігри. Сучасні оригінальні ігри, дидактично-логічні посібники, виготовлені руками працівників садочка та придбані за допомогою батьків, зміцнюють освітньо - розвивальну базу закладу.
Нову методичну та дитячу художню літературу придбано за власні кошти працівників ДНЗ та за допомогою батьків. Щорічно здійснюється передплата періодичних видань.
Проте поряд з позитивними здобутками існують питання, які потребують подальшого відпрацювання. Це стосується зміцнення матеріально – технічної бази, а саме: продовження встановлення енергозберігаючих вікон у групах, утеплення фасаду приміщення закладу, встановлення дверей, замані ламп накалювання на енергозберігаючі, встановлення у електрощитову сертифікованих дверей. Поповнити спортивний майданчик новітнім спортивним обладнанням, та технологічне обладнання на харчоблоці.
Тому хочетьсч подякувати усім представникам міської ради, управління освіти, працівникам закладу, батькам за спільну допомогу закладу і закликати всіх: « Давайте спільно працювати над вирішенням проблем садочка аби створити для дітей комфортні умови перебування тут, аби забезпечити їм щасливе майбутнє, бо ми подбаємо про них сьогодні, а вони подбають про нас завтра.» Зокрема висловлюю щиру подяку батькам за розуміння, допомогу та підтримку, а працівникам за нелегку працю у вихованні майбутнього покоління нашої держави.
Шановні колеги, батьки!!!Я особисто та працівники закладу щиро вдячні Вам за те, що Ви - не байдужі, що Вас цікавить кожна прожита дитиною хвилина в нашому дошкільному закладі. Завдяки Вашій турботі діти зростають здоровими та щасливими. Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками, партнерами.
Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом та батьками. Я, як керівник, і надалі буду робити все що залежить від мене для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.
Дякую за увагу.
Comments